Kosmetyczny fact-checking z Kosmopedią

Kosmetyczne fake-newsy. Eksperci o kosmetycznym fact-checkingu

Dnia 30 listopada br. w Centrum Prasowym PAP miało miejsce spotkanie o nazwie „Kosmetyczny fact-checking z Kosmopedią*”, które skupiło się na weryfikacji fake newsów oraz demaskowaniu najczęściej powtarzanych mitów dotyczących kosmetyków.

W dyskusji uczestniczyli dziennikarze, fact-checkerzy, technologowie kosmetyczni, eksperci influencer marketingu oraz przedstawiciele portalu Kosmopedia. Całe wydarzenie zostało udostępnione na platformie YouTube.

Osoby zainteresowane tematyką faktów i mitów związanych z kosmetykami są zapraszane do odwiedzenia serwisu Kosmopedia.org oraz korzystania z dedykowanej aplikacji mobilnej o tej samej nazwie.

Warto zauważyć, że Kosmopedia.org stanowi pierwsze w Polsce i najobszerniejsze kompendium wiedzy na temat składników kosmetyków i innych aspektów związanych z produktami kosmetycznymi. Zostało stworzone przy wykorzystaniu naukowej wiedzy i współpracy z firmami z branży kosmetycznej w Polsce i Europie. Składa się z dwóch uzupełniających narzędzi – portalu oraz aplikacji mobilnej. Na portalu dostępne są opisy kilku tysięcy substancji, zawierające informacje o ich funkcji w kosmetykach, właściwościach oraz wpływie na skórę i organizm człowieka. Natomiast aplikacja umożliwia dostęp do danych na temat prawie 30 000 składników kosmetycznych, przedstawionych w sposób zrozumiały dla użytkownika.

Cała inicjatywa czerpie swoje źródło informacji z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Źródło informacji: Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, PAP