Gala wręczenia nagród popularyzatorów nauki

Finał XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki

W dniu 8 grudnia 2023 o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość rozdania nagród w konkursie Popularyzator Nauki, zorganizowanym przez serwis Nauka w Polsce, będący inicjatywą Fundacji Polskiej Agencji Prasowej.

W tegorocznej, XIX edycji konkursu Popularyzator Nauki wpłynęło około 100 zgłoszeń, spośród których 84 zostały zakwalifikowane do oceny. Do grona finalistów przechodzi 21 zgłoszeń, reprezentujących osoby, zespoły, instytucje oraz media, które wybitnie przyczyniają się do popularyzacji nauki.

Laureatów, wyłonionych przez jury w drugim etapie oceny, poznamy w piątek, 8 grudnia, podczas uroczystej gali w Warszawie. Zwycięzcy XIX edycji konkursu zostaną uhonorowani w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media. Dodatkowo, wręczona zostanie Nagroda Główna konkursu. Tradycyjnie, redakcja serwisu Nauka w Polsce przyzna również Nagrodę im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.

W poprzedniej edycji nagrody przypadły m.in.: dr. Pawłowi Grzesiowskiemu – pediatrze (nagroda główna), dr. hab. Wiktorowi Kotowskiemu z Uniwersytetu Warszawskiego – zaangażowanemu w ochronę ekosystemów bagiennych w Polsce i na świecie, Lubelskiemu Festiwalowi Nauki, Stowarzyszeniu WroSpace z Wrocławia, Agnieszce Krzemińskiej – dziennikarce naukowej tygodnika „Polityka”, oraz Stanisławowi Łoboziakowi z Centrum Nauki Kopernik.

Szczegółowe informacje oraz lista nominowanych są dostępne na stronie internetowej: https://naukawpolsce.pl/tag/popularyzacja.

Organizator serdecznie zaprasza do śledzenia transmisji online z uroczystości, która będzie dostępna na stronie serwisu Nauka w Polsce oraz na profilu Facebook.

Źródło informacji: Nauka w Polsce